Една од најдобрите скијачки на сите времиња Линдзи Вон не губеше време по завршувањето на активната кариера. Тааа реши да се соблече на радост на нејзините многубројни фанови.

Па така, наместо шал, капа и кацига, Линдзи облече костим за капење и позираше за најновиот број на „Спортс Илустрејтед“.

Од видеото може да се види дека Линдзи е во одлична форма и изгледа совршено. Зарем не?