На социјалните мрежи се појави фотографија од Кристијано Роналдо и Вејн Руни.Од она што може да се забележи е дека иако се исто годиште 1985-то разликата е очигледна. Руни во споредба со Роналдо изгледа како старец со брада.

Роналдо на 36 години се врати во Манчестер Јунајтед додека Руни е менаџер на Дерби Каунти.