Рускиот претседател Владимир Путин настапи на егзибициски натпревар во хокеј со руски хокеарски ѕвезди. Настапи за екипата на Легенди против играчи аматери.

Постигна осум голови во победата на неговиот тим од 14:7. Сепак Путин ја насмеа публиката и со спектакуларен пад на мразот.