Ерјона Сулејмани, поранешната сопруга на Блерим Џемаили кој потекнува од тетовското село Џепчиште вели дека не би го одбила Кристијано Роналдо. Ерјона токму поради провокативните изјави беше принудена да се разведе од поранешниот фудбалер на Наполи.


Таа во една прилика изјави дека фудбалерите пред меч повеќе сакаат да се самозадоволуваат отоколу да имаат секс.