Франс фудбал“ прави избор од најубавите голови во Лигата на шампионите. Најголеми шанси за број еден голот на Дејан Савичевиќ во дресот на Милан во 1994 година.Тогаш Милан играше финале против Барселона која беше голем фаворит. Во тимот кој го предводеше Кројф главни ѕвезди беа Стоичков и Ромарио. Но, Миланезите играа како во транс и победија со 4-0.

Погледнете го голот на „Дејо мајсторе“.