Гркот Адетокумбо стана главен играч во Милвоки Бакс. Тој со одличната игра го однесе својот клуб во полуфиналето на НБА лигата.

Црномурестиот Јанис постигна 41 поен а еден од нив беше неверојатен.Тргна да забива но на волшебен начин ја сврте топката и ја смести во кошот.

Погледнете