Викторија Меколеј е најдобрата нигериска кошаркарка. Таа играше и на Олимписките игри. Позната е како кошаркарската Наоми Кембел поради неверојатната сличност со светската манекенка.

Сега настапува за Галатасарај и од Турција објавува провокативни фотографии.

Погледнете