Возачот на Мото ГП Џек Милер го имаше најспектакуларниот пад. Тој на тренингот за Големата награда на Франција во Ле Ман излета од патектата откако изгуби контрола над својот мотоцикл.

Вистинско чудо е што овој Австралиец помина без сериозна повреда, па дури немаше ниту една гребнатинка.

Како што велат старите, госпо го чуваше…