Македонскиот амбасадор во Бразил Ивица Боцевски имаше ретка можност да се фотографира со еден од најдобрите фудбалери на денешницата Нејмар.

Во Бразил се одржува Копа Америка па Боцевски на еден од натпреварите на Кариоките ја искорисити можноста да се запознае со ѕвездата на ПСЖ кој беше облечен во јакна  од НБА лигата бидејќи е голем фан на кошарката.