Италијанската тениска ѕвезда Матео Беретини раскина со супермоделот Мелиса Сата, која се декларирашр за „зависничка од секс“.

27-годишната тениска ѕвезда и поранешен финалист на Вимблдон почна да се забавува со 38-годишната Сата, која еднаш призна дека имала секс „седум до 10 пати неделно“.

Но, Беретини сега потврди дека парот се разделил пријателски и покрај тешкотиите во врската.

Мелиса Сата и јас повеќе не сме заедно. Она што можам да го кажам е дека имавме убава, интензивна врска и многу се почитуваме еден кон друг. Нема да одам подалеку од ова, не сакам премногу да го споделувам мојот приватен живот. Ништо посебно не се случи. Морам да и се заблагодарам за овој период во кој живеевме заедно многу интензивно и покрај сите тешкотии.