„Балистите“ и фудбалерите на Шкендија ја прославија титулата (ВИДЕО)

26.04.2021 / 10:49


Навивачите на Шкендија го прославија враќањето на титулата во Тетово.Со извици „Со Шкендија и во другиот свет“, „Шампиони“ и „Назим Дестани“ „Балистите“ заедно со навивачите пееја за првото место.

Со среќа во клалификациите во Лигата на шампионите. Сосема заслужено.


Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.