Фудбалерот на Реал Мадрид, Еден Азар, по поразот од Челзи со 2:0 синоќа во полуфиналето од Лигата на шампионите, им се приближи на противничките играчи. На социјалните мрежи е објавена фотографија на која Белгиецот се смее заедно со играчите на неговиот поранешен тим.

Челзи со вкупни 3:1 стигна до финалето. Финалниот натпревар ќе се одржи на 29 мај на Олимпискиот стадион во Истанбул (Турција). Ривал на лондонскиот клуб ќе биде Манчестер Сити.

Триесетгодишниот Азар се приклучи на Реал Мадрид од Челзи на 7 јуни 2019 година. Претходно, како дел од лондонскиот клуб, тој го освои англискиот шампион двапати, ги освои ФА купот и Лига купот, а двапати ја освои Лига Европа