Слекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за претстојните натпревари со Лихтенштајн и Гибралтар.На списокот се 21 фудбалер. Повикан е голманот на младинската екипа на Арсенал Дени Илиев. На местото на Двид Митов Нилсон. Крсте Велкосвки, напаѓач од редовите на Сараево исто така е дел од тимот. Нема да настапи повредениот Стефан Ристовски.

Голмани: Столе Димитриевски, Дамјан Шишковски и Дејан Илиев.

Одбрана: Ѓоко Зајков, Кире Ристевски, Висар Муслиу, Егзон Бејтулаи, Мите Цикарски и Кристијан Тошевски.

Среден ред: Аријан Адеми, Енис Барди, Бобан Николов, Езџан Алиоски, Ферхан Хасани, Елиф Елмас и Стефан Спировски.

Напад: Горан Пандев, Илија Несторовски, Александар Трајковски, Иван Тричковски Крсте Велковски

Натпреварот со Лихтенштајн се игра на 16 Ноември во Вадуз. Против Гибралтар во Скопје играме на 19 Октомври.