Навивачите на Косово со албански знамиња ја испратија својата репрезентација за Македонија каде утревечер ќе играат меч за пласман на Европското првенство.

Навивачите во редици беа застанати на граничниот премин Хани Елези во очекување на автобусот со играчите.