Денеска во Хашкиот суд треба да биде сослушан претседателот на Косово Хашим Тачи. Нему треба да му се суди за воени злосторства на Косово како командат на паравоената УЧК.

Во негова поддршка денеска пред судот се вееше знамето на УЧК.

Flamuri i UÇK-së në Hagë

Flamuri i UÇK-së vendoset para objektit të Gjykatës në Hagë!

Gepostet von IndeksOnline am Sonntag, 12. Juli 2020