Тереза ​​Периќ (46) од Зрењанин е уапсена поради сомнение дека со нож и моторна пила извршила невиден масакр. Таа во вторникот околу 21 часот во семејната куќа сопругата на Срѓан (42) прво го заспала со лекови го избодела до смрт па му ги отсекла нозете и гениталиите и ги ставила во тенџере  на шпоретот!

На злосторството  присуствувала и Д.Љ., ќерката на Тереза ​​од првиот брак, која кобната вечер била со мајка си и очувот. Шокираниот тинејџер  раскажа што се случило во нивниот дом.

-Во вторникот бев на училиште и се вратив дома околу два попладне. Срѓан беше таму лежеше и спиеѓе по цел ден, бидејќи мајка му му давала лекови. После се врати од работа и нормално седевме со него, а јас отидов да спијам. Се разбудив во 21 часот и се случи се – вели Д.Љ.