Страотна сообраќајка се случила денеска во Словенија. Жртва беше возач на камион на кого налета Опел Корса на обиколницата кај Љубљана.

Возачот на камионот сакајќи да го избегне нагло свртил десно, ја проби заштитната ограда се запали и падна во провалија. 53 годишниот камионџија за жал загина на лице место.

Погледнете го видето од сигурносните камери но ве предупредуваме дека може да биде вознемирувачко