Возило со мигранти што се движело на патниот правец Демир Капија -Неготино во близина на бензинската пумпа „ДЕП“ удрило во задниот дел на товарно возило што се движело во ист правец и се самозапалило.

Во несреќата, како што потврдуваат од полицијата, има повредени лица.

Моментално на местото на несреќата увид вршат јавен обвинител и полицијата, а повеќе информации се најавуваат за подоцна.