На улицата Првомајска во скопската населба Пинтија доцна вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа.

Животот го загубија две момчиња кои според очевидци биле на возраст од 20-30 години.

Сообраќајот е во прекин , а МВР со повеќе информации ќе излезе по завршувањето на увидот.