„Пресинг ТВ“ од свои извори дознаваме дека попладнево се случила средба помеѓу лидерите на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и ДУИ Али Ахмети.

Средбата се оддржала во Собранието и траела еден час. Било дискутирано за можностите за заедничка соработка и формирање на ново парламентарно мнозинство. Повеќе детали од средбата засега не се откриваат.