Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие не се против изградба на автопатишта, но не на ваков начин.

-Ние не сме против изградба на автопат, секој е одлична работа, но не на ваков начин и ваков договор, вели Мисајловски.

Мисајловски, исто така го демантираше првиот вицепремиер Артан Груби, кој истакна дека имале средба за „Бехтел и Енка“