Mицкоски: Ако ова е година на квантен економски скок за Заев, тогаш сигурно е година на сиромаштија на граѓаните

09.01.2021 / 15:48

Ако ова е година на квантен економски скок за Заев, тогаш сигурно е година на сиромаштија на граѓаните. Тоа е искуството кое го имаме секоја година со овој систем на власт.
Потребно е пораз на системот, комплетно рестартирање на секое поле за да застане државата на здрави нозе. И се разбира, одговорност за сите кои се огрешиле спрема законите, напиша на Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

 

 

СподелиShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Pressingtv.mk - содржините се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Comments are closed for this post.

истражување на ипис

ВМРО-ДПМНЕ со преднос на анкетите пред СДСМ

пред 1 час
Македонија

Заев призна дека владата за малку ќе паднела по бегството на Мијалков

пред 1 час
бара сашо тасевски

Да се бојкотира бугарската телевизија поради ширење пропаганда

пред 3 часа
Македонија

Овие крвни групи се најризични да се заразат од корона

пред 5 часа
Македонија

Филипче: Целата постапка за новиот Клинички центар е јавна и транспарентна

пред 5 часа
Македонија

Љубчо Георгиевски пишман аџија: Јас сум Македонец и ништо друго

пред 6 часа
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Мијалков избегал во Србија и од таму се пазарел со Заев за после два месеца да излезе од затвор?

пред 6 часа
Македонија

Ќулавкова: Oд бугатското „Добро“ не видовме ни трага, ни глас

пред 23 часа
Македонија

Заев сака да ја дели владата со ВМРО-ДПМНЕ за да ја сподели одговорноста за вакцините и спорот со Бугарија

пред 23 часа
Македонија

Викендов снег и студ

пред 1 ден