Ознака: христијан мицкоски
Македонија

Мицкоски: Не можам да кажам дека во ВМРО-ДПМНЕ има фракции, четири ипол години се обидуваат да ме сменат, а ние сме се пообединети

пред 5 дена
Македонија

Мицкоски: Талат Џафери се стави над сите судови во Македонија, тој е сега судија над сите судови

пред 7 дена
Економија

Мицкоски предупредува: Стопанството се соочува со проблеми и не е во фокусот на политиките на Владата

пред 2 недели
Македонија

Референдумот ќе биде успешен, но без разлика на резултатот ВМРО-ДПМНЕ под овие околности нема да ги поддржи промените на Уставот

пред 2 недели
Македонија

Мицкоски го потврди раздорот со Данела Арсовска: Не секогаш во животот се исполнуваат очекувањата

пред 2 недели
Македонија

Мицкоски: Граѓаните ги чека тешка есен и уште потешка зима

пред 3 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ нема да ги поддржи уставните измени без разлика од исходот на референдумот

пред 3 недели
Економија

Mицкоски прашува: Каква е врската помеѓу ЕСМ, албанската државна КЕШ, ЕТМТ Енерџи и компанијата од Тирана ЕНЕРТРЕЈД?

пред 3 недели
Македонија

Мицкоски за ДВ: За вакво ли развеселување мислеше министерката за култура?

пред 1 месец
Македонија

Мицкоски: Секогаш имало поединци кои ја правеле разликата и биле примерот во кој народот верувал и по кој тргнувал во борба да го отсонува својот сон

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски: После подолго време да слушнам нешто разумно од Пендаровски, граѓаните на референдум да одлучат каква ќе биде европската иднина на Македонија

пред 2 мес.
Македонија

Mицкоски: Суверенитетот потекнува од граѓаните, власта треба да покаже демократски капацитет и да прифати референдум

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски: Македонија ќе треба да исполнува бугарски желби

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски до пратениците на СДСМ: Одбијте го предлогот и застанете на страната на народот

пред 3 мес.
Македонија

Мицкоски: Од каде знаеја Спасовски и Ковачевски дека најавените протести ќе бидат насилни и кои беа лицата кои ја дочекаа колоната народ од пред МНР што се движеше кон Собранието?

пред 3 мес.
Македонија

Мицкоски за ДВ: Со постоечката рамка не се штитат интересите, туку бугаризацијата на општеството

пред 3 мес.
Македонија

Прифатен предлогот на Мицкоски: Ќе се формираат работни групи, кои ќе работат на забелешки на преговарачката рамка

пред 3 мес.
Македонија

Мицкоски: Би бил најсреќен доколку утре не се прифати францускиот предлог

пред 3 мес.
Македонија

Мицкоски: Да ја вратиме надежта и еланот во нашите срца како на 8 септември 1991

пред 3 мес.
Македонија

Мицкоски: Францускиот предлог или прифаќањето на сите бугарски предлози преведено значи или да се бугаризираме или никогаш нема да влеземе во ЕУ

пред 3 мес.