Рано изутринава во 00.30 часот во Полициската станица Кочани, 30- годишна жена од Кочани пријавила дека во периодот од 01.05 до 14.06,  Б.Ш.(44) од Кочани во неколку наврати ја принудил да имаат сексуални односи, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.