Телевизија Телма сними репортажа за условите во затворот во Шутка.На еден од ѕидовите во затворот регистрираше цртеж од специјалната обвинителка Катица Јанева.

Како што пренесува Телма насликана е меѓу неколку дами во бикини. Меѓу нив Рита Ора.