Српската старлета Сораја за летово ја заслужи наградата за најминијатурен костим за капење.

Таа со своите пријателки е во Шпанија, а со својот стајлинг за на плажа, беше „главна“ во шпанското монденско летувалиште Марбеља.

Сораја се појави во минијатурно златно бикини коешто едвај покрива нешто од нејзините силиконски гради, но беше сосема доволно да ги привлече погледите на најголем број од посетителите на плажата.

Ако ништо друго, со овој костим барем Сораја не мора да се грижи дека ќе и останат бели трагови по сончањето.

 

View this post on Instagram

 

🤷‍♀️

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

 

View this post on Instagram

 

My girl @l_dearova 💕

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on