Радоје Драгутиновиќ (76), таткото на познатиот српски фудбалер Ивица, се самоуби во ноќта меѓу неделата и понеделникот.

Тоа не е единствената трагедија што го снајде Ивица Драгутиновиќ. За жал, во текот на кариерата го следеше зла судбина, а се започна во август 2007 година, пишува порталот Република.

Тогаш Србинот ги бранеше боите на шпанска Севиља и на мечот против Хетафе неговиот соиграч Антонио Пуерта колабираше среде игра

Само три години подоцна доживеа уште еден голем удар. Неговата поранешна девојка Ксенија Пајчин беа застрелани во глава од црногорскиот модел Филип Каписода, со кој била во емотивна врска.

Познатата пејачка и Драгутиновиќ беа заедно во 2005 година