Некои хороскопски знаци едноставно не може да функционираат во животот. Тие се согласуваат единствено во кревет. Проверете дали сте меѓу нив.

Лав и овен

Овенот сака да испроба нови рабори, а страствените лавови се отворени за се. Тоа ги прави совршен пар, но само во кревет. Кога се во врска, лавот и овенот се многу напорни и сакаат да контролираат.

Водолија и риби

Овие знаци се толку слични и поради тоа никогаш не функцираат во љубовта. Но, сексот им е одличен и за нив е најдобро да бидат „пријатели со бенефиции“.

Рак и Бик

Кога овие два знака спијат заедно не се работи само за секс туку за нежна љубов. Но, бидејќи двајцата се емотивни љубовта завршува после првата кавга.

Шкорпија и Овен

Едноставно, сексот им неваројатен, но врската катастрофална.