Поп дивата Јелена Карлеуша денеска излезе со официјално соопштение за медиумите дека се разведува од поранешниот фудбалер, а сега менаџер Душко Тошиќ по 14 години брак во кој ги добија двете ќерки Ника и Атина.

Првиот брак на Јелена беше со Бојан Кариќ о познатата импрерија Кариќ.Невестата блескаше во венчаница „Донатела Версаче“ а гостите добија подароци – чоколадни бонбони во тул, украсени со грозје и рози „Сваровски“, со листови и сребрена рачка.

Сепак, парот се разведе по една година во  март 2005 година откако Бојан ја фати Јелена со неговиот телохранител.