Моделот Деми Роуз се претвори во божица, облекувајќи проѕирен и израито бел фустан. За промоција на нов бренд костими за капење 24-годишната Роуз имаше фотосесија во луксузен хотел во Тунис.

На својот профил на Инстаграм таа сподели кадри од фотосесијата, но сепак најразголените фотографии необјасниво се најдоа во онлајн пространството.