Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон не е како повеќето фудбалери кои се расфрлаат со скапи автомобили и луксуз. Тој ужива во едноставни работи кои го опуштаат и потсетуваат на младоста.

Така, Џиџи беше фатен како релаксирано се вози со автомобилот „Спачек“ кој го има во својата гаража. Станува збор за ретро модел од Цитроен кој беше популарен во осуддесеттите години.

Тој со сопругата отпатува во местото Марина Ди Маса каде се релаксира по лошата сезона во дресот на ПСЖ