Меган Маркл и принцот Хари очекуваат бебе. Потврдија од Бекингемската палата.

Нејзиното кралско височество Војвотката од Сасекс објавува дека Војвотката од Сасек чека принова, кое на вет ќе дојде на пролет 2019 година.

Принцот Хари и Меган Маркл се благодарни на пораките за поддршка кои пристигнале од сите страни на светот по нивната венчавка и се воодушевени што можат да ја поделат и оваа радосна вест со јавноста, се наведува на официјалниот Инстаграм профил на Бекингемската палата.