Холивудските ѕвезди Бред Пит и Џенифер Анистон поминаа неколку дена заедно на одмор во Рим, а  биле поканети од Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал.

„Тоа беа магични два дена. И двајцата се воодушевени. Одморот навистина ги зближи. Џен споделила со Амал дека се навратила во минатото со Пит, кога не ги симнувале очите еден од друг. И Бред никогаш не бил толку среќен како во текот на овој одмор“, споделил извор запознаен со случката.

50-годишната Анистон и 55-годишниот Пит беа заедно до 2005 година. Веднаш по нивното разделување, актерот започна врска со друга колешка – Анџелина Џоли, со која имаат пет деца.