Функционерката на главниот одбор на Социјалистичката партија на Србија, Ана Гроздановиќ, продолжува да привлекува внимание кај јавноста и медиумите, бидејќи ретко кој останува имун на нејзината природна убавина и беспрекорниот моден стил.

Доаѓа од кај партијата Ивица Дачиќ, но таа реши да не изненади со поскромна комбинација.Таа на Инстаграм објави фотографија на која занесно позира во фармерки, а фотографијата предизвика голем број коментари.