На 06.06.2022 во 04.30 часот од полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје е лишен од слобода С.Б.(43) од Скопје, поради постоење основано сомнение дека извршил обљуба врз малолетната ќерка на неговата сопруга. За случајот е известен социјален работник и по негово целосно документирање против С.Б. ќе биде поднесен соодветен поднесок