Вчеравечер околу 22.43 часот во Полициската станица Бит Пазар, 39-годишна жена од Скопје пријавила дека пред една недела, на 21 април, двајца малолетници со закана извршиле полово дејствие врз нејзиниот малолетен син.

Според пријавеното, напаѓачите настанот го снимале, по што видеото го споделиле на неколку лица.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.