Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук ги искоментира новите задолжувања од страна на Владата како и најавите за нови поскапувања.

Уште еден ден од “животот” на Заев кој станува пекол. На почеток на денот, а бензините поскапеле, владата ги задолжува граѓаните за 61 милиони евра, и веројатно ќе посведочиме за уште некој криминално рекетарски скандал.Добро утро Македонијо-напиша Мицкоски.