Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја соопшти одлуката за цените на горивата кои ќе важат од полноќ.

Согласно одлуката од минатата недела, цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголеми за 1 денар.

Цените на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемија за 1,5 денари.