Ознака: затвор
Македонија

Коронавирусот во штипскиот затвор-Заболени и вработени и затвореници, меѓу нив и Митко Чавков

пред 4 недели
Хроника

Доживотен затвор за прилепчанецот кој ги уби сопругата и нејзината мајка

пред 2 мес.
Регион

Сплиќанецот што изрешета тројца дилери на дрога осуден на 40 години затвор

пред 2 мес.
Свет

На Саркози му се заканува казна затвор од 10 години

пред 7 мес.
Регион

Надлежната обвинителка предложи 13 години затвор за раководството на „Златна зора“

пред 7 мес.
Хроника

Кичеец се уште не се пријавил во Шутка

пред 7 мес.
Македонија

Јанкуловска спроведена во затворот Идризово

пред 7 мес.
Македонија

Агим Красниќи избега од затворот во Штип

пред 1 година
Македонија

Нови вработувања во затворите и обезбедување 24 часа здравствена заштита за затворениците, бараат пратениците

пред 2 години
По четири дена поминати во приватна клиника

Катица Јанева се враќа во Шутка

пред 2 години
Мексико го затвора озлогласениот затвор каде 49 загинаа во немири во 2016 година

Мeксиканскиот „Алкатраз“ ќе биде државен архив

пред 2 години
после шест месеци бегство фатен е во темерин

Уапсен непресметливиот Србин кој побегна од германски затвор со список за отстрел

пред 2 години
Регион

На Косово за 20 години 16 затвореници се самоубиле, 67 починале

пред 2 години
Поранешната прва дама на Хондурас

За проневера на 722 илјади евра, осудена на 58 години затвор

пред 2 години
КАКО НА ФИЛМ

Избега опасен затвореник од затворот во Неапол – единствен случај за 100 години

пред 2 години
бил осуден на 73 годишна казна затвор

Нарко дилерот кој преправен во својата ќерка се обиде да избега од затвор пронајден мртов

пред 2 години
Македонија

„Алфите“ го спроведоа Сеад Кочан во Идризово

пред 2 години
Македонија

Кочан го примил известувањето од судот, ако сам не се јави во затвор ќе го спроведе полиција

пред 2 години
Македонија

Жалбата на Кочан одбиена, мора веднаш да се јави во затвор

пред 2 години
Свет

Од прозорот се гледа само небото: Во овој затвор Ел Чапо ќе го помине остатокот од животот (ФОТО/ВИДЕО

пред 2 години