Ознака: Венко Филипче
Македонија

Боки го вади валканиот веш на виделина: Кај мене дома беа Камчев и Филипче, Орце ја сакаше „8 Септември“, а Венко му нудеше други болници, еднаш телефонски беше вклучен и Заев

пред 3 мес.
Македонија

Oва е целиот пазар: Заев не го даде Венко поради пожарот но го трампаше за опстанок на владата на ДУИ

пред 7 мес.
Македонија

Филипче не се изјасни дали е прифатливо барањето на синдикатите ПЦР тестот за да биде на товар на работодавачите

пред 7 мес.
Македонија

Филипче го обелодени предлогот на Комисијата за заразни болести: Вработените на држави јасли на работа само вакцинирани

пред 8 мес.
Македонија

Максим Димитриевски: Луѓе како Филипче, Царовска треба да бидат минато

пред 8 мес.
вмро-дпмне обвинува

Филипче уби 7 илјади луѓе, два града колку Македонски Брод

пред 9 мес.
Македонија

Заев во Бутел го спасува Филипче

пред 9 мес.
Македонија

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара итна собраниска седница за разрешување на Венко Филипче и Илир Хасани

пред 9 мес.
вмро-дпмне обвинува

Филипче, загрижениот министер кој не ги почитува сопствените протоколи

пред 9 мес.
Македонија

Филипче препорачува само вакцинирани да одат на митинзи

пред 9 мес.
Македонија

Тактиката на Заев успеа: Дури и да му ја прифати оставката на Филипче, Собранието не може да му ја констатира

пред 9 мес.
Македонија

Филипче бил предупреден да не ги прави болниците со пур пена

пред 10 мес.
Македонија

Филипче со депонирана оставка размислува за задолжителна вакцинација

пред 10 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ги повика: Дали БЕСА, ЛДП, ДОМ, ДС и ДПА ќе поддржат смена на Филипче?

пред 10 мес.
Македонија

Вакцини, провизии, трудница што и ги извадија сите органи: Скандалите на Филипче не можат да се добројат

пред 10 мес.
Македонија

Мицоски му даде рок на Филипче до вторник да ја достави оставката во Собрание

пред 10 мес.
Македонија

Стигна наредба од „Бихаќка“ до ботовите: Со сите сили да се брани Филипче

пред 10 мес.
тие не ја чекаа истрагата

Jанакиески, Пешев и Фрчкоски покажаа поголем морал од Филипче

пред 10 мес.
Македонија

Филипче: Вакцинацијата е клучен фактор и најсилно оружје во борбата со коронавирусот

пред 10 мес.
Македонија

Филипче: На он-лајн настава ќе се премине ако 10 отсто од учениците се заразени

пред 10 мес.