Ознака: Велигден
Македонија

Полни храмови и во време на пандемија (ФОТО)

пред 6 мес.
Македонија

1.000 граѓани Велигден го минуваат во болница, слободни уште 740 кревети

пред 6 мес.
Македонија

Христос воскресе: За многу години Велигден

пред 6 мес.
нема да има полициски час за празниците

Короната нема да дојде за Велигден и за Бајрам

пред 6 мес.
Македонија

Предлог на Комисијата за заразни болести-Велигден и Бајрам без полициски час

пред 6 мес.
Македонија

Петок и понеделник неработни денови

пред 6 мес.
Македонија

Денеска ќе се знае дали власта ќе не затвори за Велигден!

пред 6 мес.
Регион

Грчката црква ќе им овозможи на верниците да присуствуваат на велигденските литургии

пред 6 мес.
Економија

Ако не се дозволи увоз на смрзнато месо, месните преработки по Велигден ќе поскапат и до 40 отсто

пред 6 мес.
Македонија

Христос воскресе-за многу години Велигден

пред 2 години
денешниот ден во народот е познат како „зелен четврток“

Денеска правете ги работите кои инаку не ви одат од рака

пред 2 години
Македонија

Иванов: Сите граѓани да бидат сплотени и заедно

пред 2 години
Македонија

Мицкоски: Спокој, мир и бериќет во домовите

пред 2 години
Македонија

Заев: Воскресението Христово дава сила и надеж за излез од сите тешки ситуации

пред 2 години
Македонија

Православните верници го слават Велигден- Христовото воскресение

пред 2 години
Македонија

Пендаровски за Велигден во Галичник

пред 2 години
Македонија

Сиљановска на богослужба за Велигден во „Св. Петка“

пред 2 години
православните верници го прославуваат велигден

Христос воскресна! Навистина воскресна

пред 2 години
велигденска честитка на претседателот на собранието

Џафери: Заеднички да придонесеме за креирање на совршениот мозаик кој е цел кога ги има сите делчиња

пред 2 години
велигденска честитка на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски: Празникот да биде пример дека правдата и правдината секогаш победува

пред 2 години