Ознака: вакцинирање
Македонија

Премиерот Заев се вакцинираше со кинеската вакцина

пред 1 ден
Македонија

Филипче: Пратениците ќе се вакцинираат со „Спутник В“

пред 2 недели
Македонија

Марјан Ѓуровски: Како тоа пратениците „случајно“ ќе се вакцинираат со „Фајзер“???

пред 2 недели
Македонија

„Економист“-Македонија меѓу најнеуспешните земји во регионот со вакцинирањето на граѓаните

пред 4 недели
Македонија

Албански „Њуз1“: Царовска, Маричиќ и Груби се вакцинирале преку ред?

пред 1 месец
Македонија

Лазов: Без масовна имунизација не треба да има попис

пред 2 мес.
Македонија

73 граѓани од Македонија се вакцинирале со кинеската вакцина во Врање и во Бујановац

пред 3 мес.
Македонија

Заев, Филипче и Царовска ги убедуваа родителите оти е добро да си ги вакцинираат децаа

пред 2 години
фејсбук статус на министерот за здравство филипче

Владата пресече: Во училиштата ќе може да се запишат само вакцинирани деца

пред 2 години
ОДБИВААТ ИМУНИЗАЦИЈА ПО СЕКОЈА ЦЕНА

Родители бараат специјални паралелки во градинките за невакцинирани деца

пред 2 години