Ознака: уставни измени
Македонија

Пендаровски призна дека ВМРО-ДПМНЕ никогаш не размислувало да гласа за уставни измени

пред 3 недели
Македонија

Aлбанската опозиција си има свои услови за да ги гласа уставните измени

пред 4 мес.
Македонија

Мицкоски: Целта на оската е носење на уставни измени под бугарски диктат, тие нема да поминат

пред 5 мес.
Македонија

Oва не е 2018 година, власта тешко дека ќе најде пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои имаат „хипотека“

пред 5 мес.
Македонија

Власта го вади последниот адут за промена на Уставот-Груевски

пред 5 мес.
Македонија

Уставни измени преку изигрување на волјата на народот нема да се случат

пред 5 мес.
Македонија

Пендаровски призна дека нема ништо страшно да се случи ако не се донесат уставните измени

пред 5 мес.
Македонија

Ако ги внесеме Бугарите во Устав, на МТВ ќе се зборува на бугарски јазик

пред 5 мес.
Македонија

Koвачевски потврди дека ќе се крши Деловникот во Собранието за уставните измени

пред 6 мес.
Македонија

Прво на избори, па решение за уставните измени

пред 6 мес.
Македонија

Малиот Таче седи и плаче…

пред 6 мес.
Македонија

Анкетите во кои ВМРО-ДПМНЕ има двојна предност ги имаат и СДСМ и амбасадите

пред 6 мес.
Македонија

Единствен виновник што нема уставни измени е власта на Ковачевски

пред 6 мес.
Македонија

„Това предложение не е френско“: Францускиот предлог според Таче е македонски

пред 6 мес.
Македонија

Не помина лагата на СДСМ дека самите ќе си ставиме вето

пред 6 мес.
Македонија

Дали по дебаклот власта ќе распише предвремени избори?

пред 6 мес.
Македонија

Паднаа сите лаги на власта дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ги поддржи уставните измени

пред 6 мес.
Македонија

Џафери може да го одолговлекува гласањето за уставни измени до последниот работен ден на овој парламентарен состав

пред 6 мес.
Македонија

Власта ја започнува расправата за уставни измени без обезбедени 80 пратеници

пред 6 мес.
Македонија

Ковачевски е свесен дека нема 80 пратеници

пред 6 мес.