Ознака: уставни измени
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Уставните измени нема да поминат

пред 4 мес.
Став на ВМРО-ДПМНЕ

Народот е сплотен зад националните интереси, уставни измени нема да има

пред 4 мес.
Македонија

Со одложено дејство: Министрите од ДУИ потпишале оставки кои ќе важат ако ВМРО-ДПМНЕ гласа за промена на Уставот

пред 4 мес.
Став на ВМРО-ДПМНЕ

Власта си лицитира: Еднаш велат им фалат им шест пратеници од опозицијата, сега велат фалат осум

пред 4 мес.
Македонија

Koвачевски: Уставните измени не го загрозуваат ниту едно идентитетско прашање, затоа граѓаните нема за што да бидат загрижени

пред 5 мес.
Македонија

Почнува постапката за уставни измени, двотретинско мнозинство нема

пред 5 мес.
Македонија

Ако го промениме Уставот: Со наши пари ќе ја финансираме бугарската дијаспора

пред 5 мес.
Македонија

Oва е целосната содржина на уставнитe измени кои на 18 август ќе бидат пред пратеницит

пред 5 мес.
Македонија

Уставните експерти сработија пет запирки за пет месеци

пред 5 мес.
Македонија

Владо Поповски: Парадокс би било дека сме благодарни на Бугарите за создавањeто на Македонија

пред 5 мес.
Македонија

Уставните измени ќе бидат пратени во Собрание без измена на Преамбулата?

пред 5 мес.
Македонија

Власта ги условува изборите со уставните измени

пред 5 мес.
Македонија

Јули ќе помине а власта секој ден ги „испраќа“ уставните измени во Собрание

пред 5 мес.
Македонија

Османи конечно сфати дека ВМРО-ДПМНЕ нема да гласа за уставни измени

пред 5 мес.
Македонија

Ни цврстите гаранции не можат да ги убедат Македонците да поддржат уставни измени

пред 6 мес.
Македонија

упорноста е убава работа: Kовачевски не се откажува од уставни измени

пред 6 мес.
Македонија

Стево, ако сакаше, тогаш зошто не се избори уставните измени да важат пред влезот во ЕУ?!

пред 6 мес.
Македонија

Османи ќе барал други алтернтиви ако Мицкоски не прифати утавни измени

пред 6 мес.
Македонија

Мицкоски: Ако навистина им ги прифативме тие уставни измени како што лажат, ќе славеа и ќе ставеа точка на дневен ред во Собранието

пред 6 мес.
Македонија

Мицкоски Предлогот за широка Влада е под услов уставните измени ВМРО-ДПМНЕ да ги достави со гаранции кои ЕУ и САД ќе ги дадат

пред 6 мес.