Ознака: укинување
Македонија

Проширувањето на ЕУ станува дел од дебатата за укинување на едногласноста при проширувањето

пред 1 година
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ го поднесе предлогот за укинување на „пржинската“ Влада: Единствен излез и решение за Македонија се брзи парламентарни избори

пред 2 години
Македонија

Експрес.мк: Кој е историчарот, кој и дава поддршка на Царовска за укинување на историјата?

пред 3 години
интервју со професорот и историчарот

Новица Велјаноски: Ако историјата се стави во конгломерат од образовни дисциплини, таа би се изгубила, а со тоа и идентитетот

пред 3 години
Македонија

Здружението на музички педагози реагира на новата концепција за основно образование

пред 3 години
Законите како тоалетна хартија

Владата го донесе, па го одложи,сега го укинува Законот за пазарите

пред 4 години
Економија

Стопанската комора бара да се укине Законот за трговија на зелените пазари

пред 4 години
паѓа продажбата на цигари

Гигант од тутунската индустрија укинува 2.300 работни места

пред 4 години
родителите кои ги договараат кривично ќе бидат гонети

Србија ги укинува детските бракови

пред 4 години
Економија

Фолксваген укинува 7000 работни места

пред 5 години