Ознака: студенти
Опозицијата обвинува за партиски игри при сместувањето на студентите

Јаулески: Дали се чекаат партиските списоци за да се знае за кого ќе има место во студенстките домови?

пред 9 мес.
Законот мора да се почитува, вели министерот Адеми

Со училишна матура повеќе нема упис на факултетите

пред 9 мес.
Почнува уписот на УКИМ

10.710 слободни места чекаат на Државниот скопски универзитет

пред 9 мес.
Прв рок за упис во прва година

Упис на Скопскиот универзитет на 29 и 30 август

пред 9 мес.
скромни трпези за студентите

Истражување: По едно евро дневно за три оброци на студент

пред 10 мес.
истражување

Дури 70 проценти од студентите би се иселиле од Македонија

пред 11 месец
не се задоволни од состојбите

Студентите во Албанија од денес почнуваат нови протести

пред 1 година
НЕ ОТСТАПУВААТ

Студентите во Албанија почнуваат штрајк со глад

пред 1 година
ПРОДОЛЖУВА ШТРАЈКОТ ВО АЛБАНИЈА

Професорите ги поддржа своите студенти, осуда за полициската интервенција

пред 1 година
Регион

Албанските студенти продолжија со протестите

пред 1 година
студентите ќе бидат соодветно санкционирани

Откриени студентите воајери кои со мобилен го снимале тоалетот во „Кузман“

пред 1 година
АЛБАНСКИОТ ПРЕМИЕР ЗБЕСНАЛ

Студентите од Валона го напуштиле состанокот со Рама, не сакаат да слушаат празни зборови

пред 1 година
во постојана комуникација со сите засегнати чинители

МОН за протестот во Тетово: Со внимание ги следиме барањата на студентите

пред 1 година
13 ДЕНА ПРОТЕСТИРААТ

Студентите му се заканија на Рама со штрајк со глад

пред 1 година
Бараат и проверка на потекло на имотот на професорите

Албанските студенти најавија штрајк со глад

пред 1 година
кај неа паѓале на испит и по 27 пати

Професорката Мила е кошмар за студентите – „пролазна оценка“ само двајца годишно

пред 2 години
НАЈАВУВААТ ТУЖБИ ДО МОН

На Филмска академија има само студенти – наставата засега во „филм“

пред 2 години
Вицепремиерот со порака до студентите

Анѓушев: Треба само да се охрабрите и да почнете сопствен бизнис

пред 2 години
Економија

Стипендии за студенти по рударство, геологија и животна средина на УГД Штип

пред 2 години
Образование

МОН ги објави сместувањата во студентските домови

пред 2 години