Ознака: стево пендаровски
Македонија

Пендаровски контра власта: Со Пахор никогаш не сум разговарал за прекројување на границите

пред 3 дена
дали претседателот се дистанцира од аферата?

Кабинетот на Пендаровски за „Пресинг ТВ“: Шефот на државата за пасошите на криминалците разбрал од МВР

пред 2 недели
Македонија

Пендаровски случајно се сликал со нарко кланот од Грчец (ФОТО)

пред 3 недели
Магазин

„Култура или фискултура“ за денеска најави средба со Претседателот Стево Пендаровски

пред 4 недели
кабинетот на претседателот за „Пресинг ТВ“

Пендаровски знаел, но Советот за безбедност не дискутирал за документот на АНБ за Камчев

пред 1 месец
Македонија

Македонските Бугари го прашуваат претседателот Пендаровски: Кога ќе ги отворите архивите на УДБ-а и зошто не сме ставени во Уставот на „демократската“ татковина?

пред 1 месец
Македонија

Пендаровски за средбата на бугарскиот претседател со неговите безбедњаци-Реакцијата на Радев е спротивна и на основниот принцип на меѓународната политика за немешање во внатрешните работи на друга држава

пред 2 мес.
Македонија

Пендаровски ги повика надлежните да го расчистат бегството на Мијалков

пред 2 мес.
Македонија

Пендаровски за бегството на Мијалков: Ова ги дискредитира напорите и надежите за справување со криминалот и корупцијата

пред 2 мес.
Македонија

Претседателот Пендаровски сега се жали на отсуство на консензус за Бугарија, а во годишното обраќање велеше нешто сосема друго

пред 2 мес.
Македонија

Во Кабинетот нема правни советници: Со кого Пендаровски се консултираше за Законот за попис?

пред 3 мес.
Македонија

За Пендаровски, македонското малцинство во Бугарија е „некакво“

пред 3 мес.
Македонија

Eден ден откако американската амбасадорка го аминуваше, Пендаровски го потпиша Указот на Законот за Попис

пред 3 мес.
Македонија

Откако американската амбасадорка даде амин за пописот, останува уште Пендаровски да потпише

пред 3 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара од Пендаровски да не го потпишува Указот на Законот за попис

пред 3 мес.
Македонија

Претседателот Пендаровски нема добиено ни анекс, ни протокол-Нема потреба од дополнителен анекс со Бугарија

пред 3 мес.
Македонија

Пендаровски: Прашање на идентитет и јазик не е работа на муабет, туку е лична работа

пред 4 мес.
Македонија

Пендаровски за „Еуобсервер“: Историски нонсенс е тврдењето дека целата наша историја до 1945 година била бугарска

пред 4 мес.
Македонија

Годишното обраќање на претседателот Пендаровски на 16 декември

пред 5 мес.
Македонија

Пендаровски: Антифашистичката борба е во темелите на современата македонска држава, а во таа борба сме се бореле против оние кои беа на страната на фашистите

пред 5 мес.