Ознака: сообраќјна несреќа
Тешка сообраќајка во Лисиче

„Корса“ се заби во „Мазда“ кај „Џевахир“, еден повреден (ФОТО)

пред 1 месец
Македонија

На улица „Белградска“: Возач удри во четиригодишно дете

пред 2 мес.
Регион

Тројца загинати во сообраќајка во Германија: Србинка удрила во знак „стоп“ па се забила во две возила (ФОТО)

пред 3 мес.
на обиколница

Превртен џип БМВ на покрив, две лица повредени (ФОТО)

пред 4 мес.
Македонија

Еден загинат: Возило и камион се судрија во близина на Охрид

пред 4 мес.
судар на „рено 5“ и камион

Нови детали за несреќата кај Драчево: Загинаа возачот и четворица патници

пред 6 мес.
Македонија

Детали за страшната сообраќајка во Тетово: Загина 18 годишник сопатник во аудито

пред 6 мес.
на булеварот „александар македонски“

Момче од Арачиново излетало од патот и удрило во знак

пред 6 мес.
Македонија

Црна точка: Превртено возило во Карпош 2 (ФОТО)

пред 7 мес.
во изминатиот ден

Во Скопје шест сообраќајки, петмина повредени

пред 7 мес.
Мерцедес се заби во бензиска

Три лица повредени во сообраќајната несреќа во Радовиш (ФОТО)

пред 10 мес.
На излезот од Радовиш

„Мерцедес“ се заби во бензиска (ФОТО)

пред 10 мес.
Се претпоставува дека бил под дејство на алкохол

Обвинителството ќе истражува зошто пешакот се движел по автопатот

пред 11 месец
сообраќајна несреќа на автопатот Гостивар-Тетово

Маж стоел на коловоз, го прегазил автобус

пред 11 месец
Сообраќајка

19-годишник со автомобил удрил 14-годишник

пред 12 мес.