Ознака: СЈО
Македонија

Судењата по обвиненијата на СЈО одложени : „Талир“ „Траекторија“ и „Шпански скали“ се враќаат од почеток

пред 3 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривични пријави за обвинителите од СЈО поради милионските хонорари

пред 10 мес.
Македонија

Уставен одлучи: Поништената аболиција на Иванов е уставна, на обвинетите од поранешното СЈО ќе продолжи да им се суди

пред 11 мес.
Македонија

ДЗР: Дел од надоместоците кои ги земале СЈО не се во согласност со законската регулатива

пред 1 година
Македонија

Рускоска се уште ги истражува дебелите бонуси на обвинителите на пропаднатото СЈО

пред 1 година
Македонија

Дали Рускоска ќе ги згрижи кај себе етички и морално извалканите „ангели“ од СЈО

пред 1 година
Македонија

Ќе паднат ли платите на СЈО на Уставен суд: Oформен е предмет за уредбата на Владата

пред 1 година
антикорупциска комисија поднесе прекршочна пријава

„Чарлиевите ангели“ не ги пријавиле стотиците илијади евра дополнителни пари

пред 2 години
Македонија

Во време на вонредна состојба власта го кешира СЈО

пред 2 години
Македонија

Јанева „заборавила“ да ги пријави во анкетниот лист бонусите од СЈО

пред 2 години
Македонија

Димитров знаел за „Рекет“ и го фалел СЈО

пред 2 години
Македонија

Како СЈО стана дувло за криминал и корупција наместо лулка за правдата

пред 2 години
Македонија

Собранието не му одобри: СЈО остана и без пари и без предмети

пред 2 години
Македонија

Калајџиев: Доверливоста на обвинителите спаѓа во нормалните одговорности

пред 2 години
Македонија

Заев ги брани обвинителите на СЈО: Исплаќања од 1000 евра,  од 1.500 евра не смее да биде некоја не знам каква драма

пред 2 години
Македонија

Бадемите се изедеа, „мерцедесот“ стоо… Кате, Фате, Лиле и Бубе земале повеќе од осудените

пред 2 години
НА СОБРАНИСКА ГОВОРНИЦА

Заев се прогласи за премиер и по изборите!

пред 2 години
Македонија

Милошоски и врати на Фетаи: Според Законот, обвинителите во СЈО мора да ги вратат незаконските додатоци во буџетот!

пред 2 години
што ќе најдат?

Истражители од ЈО го тресат СЈО

пред 2 години
истражување на институтот за политички истражувања

Ниско ниво на доверба: Граѓаните на СЈО му дадоа единица

пред 2 години