Ознака: сиромаштија
Економија

Масовно се иселуваат од источниот дел на земјава поради сиромаштијата

пред 2 мес.
ЕКОНОМИЈАТА БАВНО СЕ ОПОРАВУВА

Речиси 2 милиони работници во Франција живеат под прагот на сиромаштија

пред 3 мес.
Македонија

Молат за помош: Десетчлено семејство живее во трошна куќа во 32 квадрати

пред 4 мес.
Скоро половина милион граѓани се сиромашни, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Арсовски: Да беше идеално како што вика Заев, немаше секој ден стотици луѓе да заминуваат во странство

пред 4 мес.
Економија

Мицкоски: Додека Владата сее магла за успеси во економијата, народот живее во сиромаштија

пред 6 мес.
Економија

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во меѓусебни обвинувања кој ја уништил економијата

пред 9 мес.
ЕВРОСТАТ ГО МЕРЕШЕ БДП

Меѓу 20 најсиромашни региони во ЕУ, пет се во Бугарија

пред 9 мес.
Според податоците на Еуростат

Секој трет пензионер во Бугарија на работ на сиромаштија

пред 11 месец
Сиромаштија во Европската унија

Бугарите едвај врзуваат крај со крај

пред 1 година
Обраќање на Папата по повод Светскиот денот на сиромаштијата

Папата Франциск: Не треба да се игнорираат мигрантите

пред 1 година
Германската статистика покажува

Секој петти Германец живее на работ на сиромаштија

пред 1 година
ВМРО-ДПМНЕ ја обвинува власта

Македонија тоне во сиромаштија, животот дојде само за функционерите на СДСМ

пред 1 година
Заводот за статистика објави

Сиромашни се 460.000 луѓе

пред 1 година
Во услови кога над половина милион граѓани кои живеат во сиромаштија

Владата крати 6 милиони евра од Буџетот за намалување на сиромаштијата

пред 1 година
ВМРО ДПМНЕ: Македонија тоне во сиромаштија

Заев: Владата работи на отстранување на причините за сиромаштија

пред 1 година
по повод Денот за борба против сиромаштијата

Царовска: Со воведување на гарантиран минимален приход се бориме против сиромаштија

пред 1 година